Blog

CZYM JEST WENTYLACJA I JAK ZADBAĆ O ZDROWE POWIETRZE W DOMU

Regularna konserwacja zapewnia prawidłowe działanie wentylacji

Sercem systemu wentylacyjnego jest centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła.

Może znajdować się w oddzielnym pomieszczeniu technicznym, łazience czy poddaszu gdzie temperatura otoczenia będzie wyższa od 5 0C.

Należy uwzględnić przestrzeń konserwacyjną przy wyborze lokalizacji urządzenia.

Jednostki nie potrzebują miejsca po bokach, ale do zmiany filtrów potrzebujemy miejsca przed jednostką.

Zazwyczaj zaleca się wymianę filtrów dwa razy w roku. Okres wymiany zależy od zabrudzenia powietrza zewnętrznego. W nowych obszarach mieszkalnych z dużym zapyleniem może to być częściej.

Oryginalny zestaw filtrów Vallox zawsze zawiera odpowiednie filtry.

Read more

Wybierz Vallox i oddychaj swobodnie!

W ostatnich latach zauważyliśmy duży wzrost świadomości Polaków w zakresie jakości powietrza. Jest to z pewnością związane z coraz częstszym poruszaniem w mediach tematu zanieczyszczenia powietrza zewnętrznego. Smog odczuwamy na sobie, bez żadnych urządzeń do pomiaru, otwierając okno czy wychodząc z domu. Wiemy, że poprawa jakości powietrza zewnętrznego to proces długotrwały. Wiemy co powinniśmy robić by zminimalizować jego zanieczyszczanie. Nie wszyscy wiedzą jednak, że powietrze którym oddychamy w domu może byż wolne od zanieczyszczeń i smogu już teraz!

Read more

Wentylacja energooszczędna

W tradycyjnym domu od 20 do 40 procent energii używanej do ogrzewania jest bezpowrotnie usuwane poprzez wentylację, dlatego efektywność energetyczna wentylacji odgrywa ważną rolę w kosztach budynku.

W tradycyjnym domu, w którym wykorzystuje się wentylację naturalną lub wentylację wyciągową, od 20 do 40 procent energii zużywanej do ogrzewania domu jest usuwane wraz powietrzem wywiewanym na zewnątrz. Dlatego efektywność energetyczna systemu wentylacyjnego odgrywa ważną rolę w kosztach ogrzewania budynku.

Read more

Projektowanie wentylacji

10 wskazówek do dobrej wentylacji

Cechą dobrej wentylacji jest to, że nie jesteśmy w stanie jej zauważyć.

Cechą dobrej wentylacji jest to, że jej nie zauważasz. System wentylacyjny, który działa niezauważalnie, wymaga starannego zaprojektowania, co obejmuje zwrócenie uwagi na cechy budynku, na użytkowników i cel użytkowania budynku. Dobra wentylacja jest cicha, zużywa niewielką ilość energii i utrzymuje świeżą atmosferę wewnątrz pomieszczeń bez względu na sytuację.

Read more

Jak łatwo regulować wentylację zarówno w domu jak i zdalnie?

Nowa generacja jednostek wentylacyjnych Vallox MV może być regulowana z dowolnego miejsca. Urządzenie można kontrolować w domu za pomocą panelu sterowania dostarczonego z urządzeniem lub przez sieć domową. Po raz pierwszy wentylacja może być również sterowana zdalnie za pomocą łatwej w użyciu usługi chmury MyVallox Cloud.

Read more

Wentylacja w domu.

Dlaczego tak ważna jest dobra wentylacja?

Zdrowe powietrze w pomieszczeniu ma decydujące znaczenie dla dobrego samopoczucia.

Ludzie spędzają do 90% czasu w pomieszczeniach. Wentylacja ma na celu zapewnienie zdrowego powietrza wewnątrz budynku. Świeże powietrze ma kluczowe znaczenie dla dobrego zdrowia, mimo że nie jest tak postrzegane jak żywność, woda czy ruch.

Read more

Vallox i innowacyjne odszranianie wymiennika ciepła

Vallox stawia na najwyższą jakość central wentylacyjnych. Warto chociażby zapoznać się bliżej ze sposobem firmy na inteligentne i oszczędne odszranianie wymiennika ciepła. Potwierdzeniem jakości staje się 5-letnia gwarancja na oferowane urządzenia.

Istnieją różne sposoby odszraniania wymiennika ciepła. Jedną z najbardziej popularnych metod jest stosowanie nagrzewnicy wstępnej. Jednakże, wymiennik ciepła nie wie, skąd pochodzi ciepło, więc po prostu przenosi je z jednej strony na drugą. Z tego powodu 65% energii cieplnej nagrzewnicy wstępnej przenosi się do powietrza wywiewanego na zewnątrz. Innymi słowy, nagrzewnica wstępna o mocy 1000 W marnuje 650 W swojej energii cieplnej na podgrzanie powietrza wyrzucanego do atmosfery. Innym sposobem na odszranianie jest zatrzymywanie wentylatora nawiewnego podczas odszraniania wymiennika. W nowych budynkach, którą są budowane jako szczelne, może to prowadzić do problemów z wymianą powietrza i tworzeniem się podciśnienia w pomieszczeniach.

Read more