REKUPERATOR Z OKAPEM KUCHENNYM

IDEALNE ROZWIAZANIE DLA MAŁYCH PRZESTRZENI

Jednostka zainstalowana w kuchni łączy wentylacje mechaniczna z odzyskiem ciepła i wyciąg z okapu. Umieszczenie jednostki wentylacyjnej w kuchni zwiększa wykorzystanie przestrzeni w  szczególności w małych mieszkaniach. Nie trzeba już rezerwować miejsca na rekuperator np. w małej łazience. Mieszkańcy mogą sami dostosowywać wydajność wentylacji do swoich potrzeb i stylu życia. Rozwiązanie kuchenne umożliwia zastosowanie w  konkretnym mieszkaniu, nawet bardzo małym. Rekuperator jest zintegrowany z szafką kuchenną, podobnie jak inne domowe urządzenia. Wygląda elegancko, jest niewidoczny i łatwy w obsłudze. Z przodu zostaje jeszcze dużo miejsca na obsługę i konserwacje np. wymianę filtrów.

ROZWIĄZANIE CICHE I BEZPIECZNE POŻAROWO – A TAKŻE ENERGOOSZCZĘDNE

Vallox 51K MV najlepiej nadaje się dla mieszkania z  dwiema sypialniami, jak również stosunkowo małego mieszkania z trzema sypialniami. Maksymalna powierzchnia mieszkalna to ok. 75 m2. Ilość powietrza nawiewanego i  wywiewanego jest zrównoważona również podczas cyklu odszraniania. Dzięki wewnętrznemu czujnikowi wilgotności wentylacja jest również automatycznie zwiększana kiedy zaistnieje potrzeba. Urządzeniem ma klasę energetyczna A. Klasa może zostać zwiększona do A +, gdy urządzenie zostanie wyposażone w dodatkowy czujnik.

Więcej informacji tutaj

Środowisko pracy

Wykorzystanie rekuperacji w miejscu pracy

Największe oszczędności energii w wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła są często uzyskiwane dzięki sterowaniu

Energia zużywana przez wentylację spada do mniej niż połowy, gdy intensywność wentylacji jest zmniejszona o tyle samo. Gdy pomieszczenia są puste, zapotrzebowanie na wentylację znacznie się zmniejsza i rozsądne jest zmniejszenie wydajności wentylacji.

Read more

Klimatyzacja czy wentylacja?

Klimatyzacja i wentylacja to zupełnie odrębne systemy. Ten artykuł wyjaśnia różnicę między nimi.

Wentylacja pochodzi od łacińskiego słowa „ventilationem” oznaczającego „wystawienie na działanie powietrza”. Zużyte powietrze wewnętrzne jest usuwane i zastępowane nowym i świeżym powietrzem. System wentylacji mechanicznej jest zwykle projektowany i wdrażany w momencie budowy domu lub w związku z remontami. Rury wentylacyjne są instalowane np. w konstrukcjach budynku a rekuperator w przestrzeni technicznej, łazience lub innym odpowiednim miejscu.

Read more

Używaj oryginalnych zestawów filtrów Vallox

Filtr oryginalny czy nieoryginalny?

Ważne jest, aby regularnie czyścić i zmieniać filtry urządzenia wentylacyjnego, nie tylko pod względem dobrego powietrza w pomieszczeniu, ale również pod względem działania systemu wentylacyjnego. Efektywne filtrowanie zmniejsza również potrzebę czyszczenia kanałów.

Osoba wymieniająca filtry, często nieświadomie klasyfikuje i ocenia filtry, które są odpowiedniej wielkości i kształtu dla danej jednostki wentylacyjnej. Filtry te mogą być nawet reklamowane jako odpowiednie dla danej jednostki, jednak materiał, grubość i struktura tych filtrów z rynku wtórnego, znacznie różnią się od oryginalnych filtrów Vallox. Może to mieć szkodliwy wpływ na działanie systemu wentylacji pod względem powietrza wewnętrznego i całego budynku.

Read more

Regularna konserwacja zapewnia prawidłowe działanie wentylacji

Sercem systemu wentylacyjnego jest centrala wentylacyjna z odzyskiem ciepła.

Może znajdować się w oddzielnym pomieszczeniu technicznym, łazience czy poddaszu gdzie temperatura otoczenia będzie wyższa od 5 0C.

Należy uwzględnić przestrzeń konserwacyjną przy wyborze lokalizacji urządzenia.

Jednostki nie potrzebują miejsca po bokach, ale do zmiany filtrów potrzebujemy miejsca przed jednostką.

Zazwyczaj zaleca się wymianę filtrów dwa razy w roku. Okres wymiany zależy od zabrudzenia powietrza zewnętrznego. W nowych obszarach mieszkalnych z dużym zapyleniem może to być częściej.

Oryginalny zestaw filtrów Vallox zawsze zawiera odpowiednie filtry.

Read more

Wybierz Vallox i oddychaj swobodnie!

W ostatnich latach zauważyliśmy duży wzrost świadomości Polaków w zakresie jakości powietrza. Jest to z pewnością związane z coraz częstszym poruszaniem w mediach tematu zanieczyszczenia powietrza zewnętrznego. Smog odczuwamy na sobie, bez żadnych urządzeń do pomiaru, otwierając okno czy wychodząc z domu. Wiemy, że poprawa jakości powietrza zewnętrznego to proces długotrwały. Wiemy co powinniśmy robić by zminimalizować jego zanieczyszczanie. Nie wszyscy wiedzą jednak, że powietrze którym oddychamy w domu może byż wolne od zanieczyszczeń i smogu już teraz!

Read more

Wentylacja energooszczędna

W tradycyjnym domu od 20 do 40 procent energii używanej do ogrzewania jest bezpowrotnie usuwane poprzez wentylację, dlatego efektywność energetyczna wentylacji odgrywa ważną rolę w kosztach budynku.

W tradycyjnym domu, w którym wykorzystuje się wentylację naturalną lub wentylację wyciągową, od 20 do 40 procent energii zużywanej do ogrzewania domu jest usuwane wraz powietrzem wywiewanym na zewnątrz. Dlatego efektywność energetyczna systemu wentylacyjnego odgrywa ważną rolę w kosztach ogrzewania budynku.

Read more

Projektowanie wentylacji

10 wskazówek do dobrej wentylacji

Cechą dobrej wentylacji jest to, że nie jesteśmy w stanie jej zauważyć.

Cechą dobrej wentylacji jest to, że jej nie zauważasz. System wentylacyjny, który działa niezauważalnie, wymaga starannego zaprojektowania, co obejmuje zwrócenie uwagi na cechy budynku, na użytkowników i cel użytkowania budynku. Dobra wentylacja jest cicha, zużywa niewielką ilość energii i utrzymuje świeżą atmosferę wewnątrz pomieszczeń bez względu na sytuację.

Read more

Jak łatwo regulować wentylację zarówno w domu jak i zdalnie?

Nowa generacja jednostek wentylacyjnych Vallox MV może być regulowana z dowolnego miejsca. Urządzenie można kontrolować w domu za pomocą panelu sterowania dostarczonego z urządzeniem lub przez sieć domową. Po raz pierwszy wentylacja może być również sterowana zdalnie za pomocą łatwej w użyciu usługi chmury MyVallox Cloud.

Read more

Wentylacja w domu.

Dlaczego tak ważna jest dobra wentylacja?

Zdrowe powietrze w pomieszczeniu ma decydujące znaczenie dla dobrego samopoczucia.

Ludzie spędzają do 90% czasu w pomieszczeniach. Wentylacja ma na celu zapewnienie zdrowego powietrza wewnątrz budynku. Świeże powietrze ma kluczowe znaczenie dla dobrego zdrowia, mimo że nie jest tak postrzegane jak żywność, woda czy ruch.

Read more